Zdrowotne mikstury babajAGI – nalewka z czosnku niedźwiedziego

W tym roku zbiory czosnku niedźwiedziego były niezwykle bogate. Już od dawna doskonale wiedziałam w jaki sposób go zużyję. Takie bogactwo nie może się zmarnować. W pierwszej kolejności oczywiście była nalewka z czosnku niedźwiedziego. Nalewka sporządzona ze świeżego materiału zielarskiego.

Nalewka z czosnku niedźwiedziego

Co potrzebujemy:

Jeżeli korzystamy ze świeżych liści czosnku, należy je drobno posiekać lub przepuścić przez maszynkę do mięsa. Każdą 1 część czosnku niedźwiedziego (suchego lub świeżego) zalewamy 5 częściami alkoholu w szklanym naczyniu. Odstawiamy na minimum 7 dni od czasu do czasu wstrząsając. Po tym czasie odcedzamy, wlewamy do szklanej karafki lub słoja i odkładamy w ciemne miejsce.

Taką miksturę możemy używać przy nadciśnieniu tętniczym czy też miażdżycy.  Pijemy 1 mały kieliszek 1 raz dziennie.

Czosnek niedźwiedzi jest również wspaniałym lekarstwem przy wszelkiego rodzaju schorzeniach górnych dróg oddechowych. Przy wszelkich przeziębieniach, czy grypach można zażywać po 1-2 łyżeczki nalewki 3x dziennie.

Nalewka z czosnku niedźwiedziego może również posłużyć do przemywania przy opryszczkach czy zakażeniach bakteryjnych. Bardzo polecam, nalewka jest bardzo aromatyczna, pachnie czosnkiem. Może nie jest smaczna, ale chyba nie o smak tu chodzi 🙂

Więcej o czosnku niedźwiedzim i jego cudownych właściwościach można przeczytać tu –> KLIK

Na zdrowie!

Receptury pochodzą z materiałów dra Różańskiego

Jedna odpowiedź do “Zdrowotne mikstury babajAGI – nalewka z czosnku niedźwiedziego”

Podziel się swoją opinią :)